Dlaczego warto inwestować w eventy. Liczby, które musisz znać, aby przekonać szefa, że warto inwestować w event marketing

Dlaczego warto inwestować w eventy. Liczby, które musisz znać.


W wyobrażeniach wielu osób, niezmiennie pokutuje przekonanie, że dobry event to taki, który kończy się nad ranem, a jego mierzalnym efektem jest ból głowy uczestni-czących w nim gości. Jeśli w swojej pracy spotykasz się z tego typu przekonaniami, czas je zmienić. Trudno jest rozwijać się i w pełni korzystać z możliwości, które daje organizacja wydarzeń, jeśli nie wiemy jak ważnym i efektywnym narzędziem marke-tingu jest event.

Liczby mają moc
Nic tak nie przemawia do wyobraźni osób zarządzających jak liczby i raporty. Nic w tym dziwnego, w końcu ich zadaniem jest jest dbanie o rozwój i płynność biznesu. Podejmując decyzje finansowe muszą mieć pewność, że konkretne projekty przeło-żą się na konkretne wskaźniki finansowe. Eventy są mierzalne, a event marketing czy marketing doświadczeń opierają się na bardzo skrupulatnej analizie danych i wyliczeniach. Jeśli więc chcesz przekonać zarząd do zwiększenia budżetu na or-ganizacje wydarzeń, zacznij mówić językiem liczb.

Każdego roku powstaje wiele raportów i badań marketingowych pokazujących jak skutecznym narzędziem marketingu jest event, w co warto inwestować, jaką drogę wybrać. Każdego roku wiodące światowe marki inwestują ogromne budżety, żeby poznać najnowsze trendy i tendencje rynku w obszarze marketingu. Korzystaj z ich wiedzy, podpatruj najlepszych, czytaj raporty i wyciągnij wnioski, które przydadzą ci się w czasie rozmowy z osobami decyzyjnymi.

Kluczowe znaczenie
Jak pokazuje raport opublikowany przez Endless Events (2018) 80% marketerów uważa, że organizacja wydarzeń ma kluczowe znaczenie dla sukcesu organizacji, a 31% potwierdza, że event marketing jest najbardziej skutecznym kanałem market-ingowym. 80% firm, które osiągają ponadprzeciętne wyniki w zakresie realizacji ce-lów biznesowych, planuje w przyszłym roku zwiększyć swoje budżety na organiza-cję wydarzeń na żywo, a 87% managerów wysokiego szczebla wierzy w siłę eventów i w przyszłości planuje zwiększyć inwestycje na tego typu działania.

Siła bezpośrednich spotkań
Bezpośrednie spotkania dają uczestnikom możliwość tworzenia osobistych więzi i relacji z marką, co jest bardzo cenną wartością w naszym coraz bardziej cyfrowym świecie, potwierdza to aż 95% marketerów biorących udział w badaniu przeprowa-dzonym przez Endless Events (2018). Podobnego zdania są uczestnicy tychże eventów, aż 65% z nich stwierdziło, że udział w wydarzeniu pomógł im lepiej zrozu-mieć produkt lub usługę danej marki (EMI i mozaika, 2016).

W raporcie dotyczącym marketingu doświadczeń (Experiental Marketing Content Report) czytamy, że aż 70% respondentów staje się stałymi klientami marki, po uczestniczeniu w organizowanych przez nią wydarzeniach, podczas, których mają możliwość bezpośredniego obcowania z produktami lub usługami danej firmy (EMI i mozaika, 2016). 84% uczestników twierdzi, że mają bardziej pozytywną opinię na temat promowanej po wydarzeniu firmy, marki, produktu lub usługi (EMI i mozaika, 2016).

Porozmawiajmy o strategii
Nie jesteś pewien jak wybrać najlepszą strategię dla swojej organizacji czy produk-tu? Zobacz, jakie decyzje w tym zakresie podejmują marketerzy biorący udział w cy-towanych badaniach:

75% marketerów potwierdziło, że bezpośrednie spotkania są najbardziej skuteczną strategią content marketingu (Content Marketing Institute, 2016).

96% marek w celu zwiększenia świadomości na temat organizowanych przez nie wydarzeń, wykorzystuje narzędzia event marketingu w mediach społecznościowych (Aventri i Little Bird Told Media, 2018).

Facebook ma obecnie 2 miliardy aktywnych użytkowników miesięcznie, korzystanie z wideo na żywo zapewnia zauważalny wzrost w kanałach twoich followersów (Statista, 2017). Warto jednak pamiętać, że aż 51% ekspertów zajmujących się orga-nizacją eventów, potwierdza, że największym wyzwaniem w korzystaniu z social mediów, jest ich efektywne wykorzystanie (Eventforte, 2015).

40% sprzedawców wydarzeń wierzy, że najskuteczniejszym kanałem promocji wyda-rzenia jest obecnie e-mail marketing (Endless Events, 2018).

Nowe technologie
Obok skutecznego event marketingu niezwykle ważne jest, aby sam event był wcią-gający i angażujący. Wiele raportów wskazuje, jak ważną rolę odgrywa wykorzysta-nie nowych technologii i zaangażowanie uczestników.

Ponad 86% event managerów uważa, że wykorzystywane technologie mogą mieć istotny pozytywny wpływ na sukces ich wydarzeń (Endless Events, 2018). Raport Wykresy marketingowe (2018) pokazuje, że większość (88%) uczestników wydarzeń deklaruje, że niezwykle ważny jest dla nich dostęp do harmonogramów spotkań lub wydarzeń w aplikacji.

Aż 90% osób korzystających z technologii w czasie wydarzeń uważa, że są gotowe żeby odnieść sukces, co ciekawe wśród osób, które nie korzystają z technologii taką gotowość zadeklarowało jedynie 65% (Harvard Business Review Analytic Services, 2018).

Skuteczność eventu
Jednym z najważniejszych pomiarów w zakresie event marketingu i sukcesu wyda-rzenia jest zwrot z inwestycji. Bez pomiaru ROI oszacowanie skuteczności strategii, którą przyjęliśmy wydaje się być praktycznie niemożliwe. Bez mierzenia efektów nie wiemy gdzie postawić kolejny krok, jakie działania się sprawdziły, a które należy ulepszyć.

Raport Endless Events (2018) pokazuje, że prawie 60% użytkowników korzystają-cych z oprogramowania do zarządzania wydarzeniami jest w stanie zmierzyć ROI. 75% firm, których budżety na imprezy mieszczą się w przedziale 50-100 milionów dolarów, twierdzi, że spodziewa się zwrotu z inwestycji powyżej 5:1 w przypadku wydarzeń na żywo i programów opartych o marketing doświadczeń (EMI i mozaika, 2016). 86% respondentów twierdzi, że zadowolenie uczestników jest najlepszym wskaźnikiem sukcesu imprezy (Eventforte, 2015).

Artykuł przygotowany do bloga „THINK MICE” 

think mice

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także
a
m
Opening hours

Tue – Thu: 09am – 07pm
Fri – Mon: 09am – 05pm

Follow us
fb - ig - tw

Incentive Project Manager

Absolwentka Prawa Europejskiego na UAMie. Ze studiów pozostała jej pasja do polityki zagranicznej i niechętna umiejętność wczytywania się w zapisy umowne. Fanka futbolu i amatorka snowboardu. Pochodzi znad morza, więc w razie wyboru „morze, czy góry?”, cóż nie ma dylematu (chyba, że w górach jest śnieg 😊).

Z Chin przywiozła słabość do ostrego jedzenia, z Nowej Zelandii miłość do rugby, z Tanzanii nie przywiozła likaon, więc wraca tam często by złapać go w obiektyw. W podróżach lubi adrenalinę, dobre jedzenie i ciekawych ludzi, więc na tych filarach buduje swoje programy.

POWER NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Nagroda Klientów – Działów Zakupów
Procon Award (Usługi Kreatywne)

Certyfikat Solidna Firma
(od paru lat)

Tygrysy Biznesu

Nagroda MP Power Awards
– portalu Meeting Planner w kategorii
Team-building / Outdoor

Firma Roku
Polish Product

Platynowy Certyfikat
Polish Product

Firma z Zasadami

Nagroda Polskiego Internetu
za stronę internetową
w kategorii Rozrywka i Rekreacja

Nagroda Meeting Planner
w kategorii Wydarzenie/Usługa Roku

Firma Rodzinna

LOGISTIC MANAGER

Pozytywny, uśmiechnięty i zakręcony człowiek. Uczęszczał do szkoły muzycznej I stopnia którą ukończył dyplomem.

Z wykształcenia jest fotografem, którego zawód otrzymał po ukończeniu szkoły średniej zakończonej pozytywnie egzaminem zawodowym. Swoje pierwsze kroki z eventami stawiał mając 16 lat. Wtedy nie wiedział jeszcze że taka praca wplecie się w jego życie na stałe. Wyboru pozostania w eventach dokonał po skończeniu szkoły w 2008 roku.

W podjęciu takiej decyzji pomógł mu kontakt z ludźmi ich satysfakcja poprzez włożone serce w przygotowania eventu, a także podróże w różne zakątki kraju związane z pracą.

Podczas wyjazdów i spotkań z klientem wkłada całe serce aby wykonywana usługa była zawsze na najwyższym poziomie.

Czas wolny lubi spędzać na rowerze, podróżach i wędrówkach górskich. Zakochany w Rzymie wraz z historia z nim związaną. Jego pasją jest jeździectwo konne. Na grzbiecie czuje się prawdziwie wolny i zapomina o wszelkich trudnościach . To w stajniach można go spotkać gdy ma dość pędu życia i potrzebuje odetchnąć.

Warto wspomnieć że czasem próbuje swoich sił jako Dj kiedy trafi się okazja , to hobby wzięło się z muzyki, która towarzyszy mu w jego życiu od dzieciństwa.

PROJECT & NEW BUSINESS MANAGER

Urodzony i wychowany na Śląsku. Lata młodzieńcze spędził w Bieszczadach, szkoła średnia i wyższa to zaś okres w Kanadzie. Finalnie osiadł w Warszawie, gdzie od ponad 20-stu lat jest kowalem swojego zwariowanego losu.

Wulkan energii, uzależniony od adrenaliny i sportów ekstremalnych (m.in. snowboardowy FR, rowerowy DH, żagle, sporty motorowe, etc.) Nie potrafi żyć bez bliskiego kontaktu z ludźmi, choć ceni sobie chwile sam na sam ze sobą.

Doradzi, rozśmieszy, pomoże, ma milion pomysłów na minutę i z werwą garnie się do działania! Gdziekolwiek by nie był, cokolwiek by nie robił, w tle zawsze towarzyszy mu muzyka – ona go napędza, a gdy trzeba, relaksuje i resetuje.

Ciekawy świata, spragniony przygód, zawsze gotowy na nowe wyzwania jakie zafunduje mu los.

CZŁONEK SPECJALNY ZESPOŁU

18 maja 2018 roku bez okresu próbnego dołączyła do naszego zespołu Irenka. Srebrno-szary wyżeł wejmarski. Posiada zdolności przegryzania drobnych przedmiotów, jest mega szybka, więc na pewno sprawdzi się w naszym POWER-owym zespole.

Jest przyjazna dla Klientów i podwykonawców, szybko zjednuje sobie przyjaciół.

Na razie szkoli ją Dyrektor Stefan, ale szybko pnie się w szczeblach kariery.

CZŁONEK SPECJALNY ZESPOŁU

Stefanek jest członkiem naszego zespołu od 2008 roku. Zawsze jest pełen energii. Uwielbia pływanie /ratowanie ludzi/, tarzanie w śniegu i długie spacery. Radosny i przyjazny, jest wspaniałym psem towarzyszącym.

Dobrze toleruje towarzystwo ludzi wchodzących do firmy oraz dzieci. Oczywiście dobrych ludzi. Innym rzuca się do grdyki 😊 Koty uwielbia – ganiać 😊

Im jest starszy tym bardziej potrzebuje przytulania. Uwielbia „Pana kanapkę” przychodzącego do biura w porze lunchu 😊, duże kości i swoją Panią 😊

LOGISTIC MANAGER

Od wielu lat biega, czynnie biorąc udział w różnego rodzaju zawodach – od krótkich dystansów po biegi ultra – reprezentując klub Dogoń Grodzisk Mazowiecki. W wolnych chwilach (poza bieganiem) chodzi po górach, jeździ rowerem na średnich i dłuższych dystansach.

 

W planach ma zebranie brakujących materiałów i dokończenie swojej książki o Chorwacji, z którą jest emocjonalnie związany.

 

Z powodzeniem zorganizował mnóstwo różnego rodzaju eventów od spływów kajakowych, przez turnieje w kręgle, imprezy taneczne, warsztaty kulinarne czy wyścigi kartami, po akcje charytatywne.

W pracy stara się wykorzystać swoje ADHD, wyobraźnię, pomysłowość oraz poczucie humoru.

 

W czasie eventów jest jak podczas gry w szachy, przewiduje potrzeby klienta i planuje kilka ruchów do przodu. W dzieciństwie jego idolem był McGyver, więc zawsze ma ze sobą scyzoryk czy trytytki, a do tego po ojcu i dziadku jest złotą rączką.

PROJECT & NEW BUSINESS MANAGER

Urodzony i wychowany na Śląsku. Lata młodzieńcze spędził w Bieszczadach, szkoła średnia i wyższa to zaś okres w Kanadzie. Finalnie osiadł w Warszawie, gdzie od ponad 20-stu lat jest kowalem swojego zwariowanego losu.

Wulkan energii, uzależniony od adrenaliny i sportów ekstremalnych (m.in. snowboardowy FR, rowerowy DH, żagle, sporty motorowe, etc.) Nie potrafi żyć bez bliskiego kontaktu z ludźmi, choć ceni sobie chwile sam na sam ze sobą.

Doradzi, rozśmieszy, pomoże, ma milion pomysłów na minutę i z werwą garnie się do działania! Gdziekolwiek by nie był, cokolwiek by nie robił, w tle zawsze towarzyszy mu muzyka – ona go napędza, a gdy trzeba, relaksuje i resetuje.

Ciekawy świata, spragniony przygód, zawsze gotowy na nowe wyzwania jakie zafunduje mu los.

EVENT MANAGER

Przygoda Krzysztofa z eventami zaczęła się jeszcze na studiach od pokazw Sztuk Walki które w tamtym czasie trenował zapalczywie. Bardzo spodobał się mu klimat panujący wśród osób związanych organizacyjnie z eventami. Zobaczył tam ludzi pełnych pasji, profesjonalizmu i poświęcenia. Szybko zrozumiał, że to jest to, co chciałby robić w swoim życiu. Następnie przyszedł czas na koordynację poszczególnych odcinków i całościowe realizacje.

Mówi, że uwielbia czuć ten dreszczyk emocji przed realizacją, kiedy nie widać jeszcze zamierzonych efektów, a cała wizja jest wyłącznie w jego głowie.

Branża eventowa, jak sam to określa, daje mu możliwość rozwoju na różnych płaszczyznach. Jego zdaniem dobry event manager musi mieć cechy Organizatora, Sprzedawcy, Negocjatora i przede wszystkim mieć wizję i pomysł na event. A elastyczność i kreatywność to standardowe umiejętności. Wielopłaszczyznowość tej pracy i fakt, że nigdy nie ma takich samych realizacji sprawia, że jest to dla niego wymarzone zajęcie.

Prywatnie ma dwie wielkie pasje. Są to podróże w nowe miejsca i sport. Nie wyobraża sobie dnia bez aktywności fizycznej. Ciągle ma nowe zajawki, co sprawia, że ciężko za nim nadążyć. Dlatego jego ulubionym wyrażeniem, które w pełni wpisuje się w ramy pracy w branży eventowej to: „Sytuacja jest Dynamiczna”.

Zawodowo współpracował z takimi brandami jak: Seat, Bricomarche, WBK, 7N, Gaspol, a także z różnymi instytucjami, w tym kilkoma ministerstwami i kancelarią premiera. Ponadto koordynował również takie wydarzenia plenerowe jak choćby “Dni Warszawy”.

INCENTIVE DIRECTOR

Kiedy mówi, że pracuje w „incentivach” od 10 lat nikt jej nie wierzy. Ale tak jest naprawdę. Programy przygotowywane przez Jagodę są dowodem na to, że incentive to nie program, ale historie opowiedziane miejscami, ludźmi i emocjami. Jagoda wierzy, że tak jak za czasów braci Grimm – baśnie są opowieściami dla dorosłych i wyszukuje takie perełki w każdym miejscu na Świecie (i w Polsce), do którego zabiera uczestników wyjazdów. A jak ich nie znajdzie – to wymyśli.

Ta „opolska dzioucha” (z urodzenia) jest wulkanem pomysłów, tytanem pracy i ma delikatnego bzika na punkcie logistyki.

Miłością od pierwszego wejrzenia obdarzyła RPA, ale niezmiennie gorącym uczuciem darzy Karkonosze.

Jest głodna świata, ale jej ucieczką od codzienności jest działka i balkon, który rok rocznie zamienia z pasją w mini-ogród botaniczny.

EVENT DIRECTOR

Na studia, z rodzinnego Torunia, wyemigrowała do krainy pyr i koziołków. Na stałe osiedlając się jednak w stolicy. Z wykształcenia magister turystyki i rekreacji… z naciskiem na rekreację. Od 2017 roku w branży spotkań i wydarzeń /eventowej/ i wyjazdów motywacyjnych /incentive travel/.

Chętnie tworzy wyjazdy typu city break i wydarzenia w niestandardowych polskich przestrzeniach. Uwielbia odkrywać miejsca, które mają mało wspólnego z człowiekiem, a więcej z naturą i relaksem. Dlatego, jak tylko ma wolną chwilę ucieka przed korkami i dużym stężeniem smogu.

Zakochana w tatuażach, podróżach „na własną rękę” oraz swojej pracy. Uważa, że dobre jedzenie może uszczęśliwić człowieka (w kuchni daleko jej co prawda do Magdy Gessler – ale się stara)!

MANAGING DIRECTOR

Gdyby tylko klonowanie ludzi było legalne… Z pewnością jedną z pierwszych kandydatek do sklonowania byłaby Magda! Nie sposób jej nie lubić (czy nawet nie kochać). I to wcale nie dlatego, że rzuca uroki, ale dlatego że jej osobisty czar i ujmujący sposób bycia powodują, że chciałoby się ją pomnożyć co najmniej 6 razy.

Magda pozostaje wierna Agencji Power od samego początku jej istnienia, czyli od wyjazdów narciarskich w 1997 roku. Kilka lat temu zajmowała się prowadzeniem stron www oraz kampanii w sieciach społecznościowych, a obecnie jest odpowiedzialna za rozwój działu kart sportowych OK System oraz koordynację eventów dla Hoteli i Agencji.

Jest dla wszystkich przykładem pracowitości i sumienności, ale ma jedną słabość… Portugalię, którą pragnie poczuć całym sercem: poznać jej magiczne wąskie i strome uliczki, gdzie powstało fado i malownicze plaże z ukrytymi zatoczkami. Podróże małe i duże są dla nią największą pasją i siłą napędową. Jeśli więc w danym momencie nie pracuje to jest wielce prawdopodobne, że wyjechała poznawać świat.

PREZES POWER

Olga Krzemińska-Zasadzka, CEO i managing director Agencja Power, Prezes Zarządu SOIT, członek – założyciel SBE, wieloletni członek Zarządu SBE /2010-2017/, SKKP, a także site.

Członek zespołu ekspertów Dialogu Branżowego SAR-PSML, brała udział w pracach grup „Incentive”, była inicjatorką dołączenia SBE do projektu „Dobry Przetarg”.

Twórca Kodeksu Dobrych Praktyk SBE, działała w Komisji Etyki w SOIT oraz Komisji Etyki SBE, Radzie Programowej konferencji Event Biznes. Współtwórca akcji charytatywnej Elfy SBE. Zasiadała w kapitule międzynarodowego konkursu Eventex Awards.
W konkursie Eventex Awards została wybrana także do 100 najbardziej wpływowych ludzi branży eventowej w Europie. Kongres Magazine także wyróżnił ją w tej kategorii /Top meetings Agencies/ – osób najbardziej wpływowych w branży w Europie.

Jest wśród 100 najbardziej wpływowych w Polskiej Turystyce wg jury portalu i magazynu „Wasza Turystyka”. Otrzymała MP Power w kategorii Team-building, 2 razy była nominowana w kategorii „incentive”.

Autorka licznych publikacji m. in. dla magazynów: OOH Event, Tygrysy Biznesu, blog THINK MICE, MICE Poland, Ooh Magazine, Nowy Marketing i wielu innych. Od początku istnienia na rynku pomaga tworzyć „event katalog”.

Występowała w roli prelegenta na wielu konferencjach gospodarczych i branżowych /MICE/ mi.in: Europejski Kongres Przedsiębiorczości, konferencji Event-Mix, konferencji Meetings Wek Poland, konferencji Event Biznes, w panelach dyskusyjnych MeetingPlanner.

Entuzjastka sportu, podróży i aktywności w każdym wydaniu: od narciarstwa i snowboardu, poprzez nurkowanie, windsurfing i kitesurfing, na off-roadzie i squashu kończąc / była 2gą rakietą Polski w squash-u przez 3 lata, wraz z drużyną zdobyła srebro w Drużynowych Mistrzostwach Europy w 2006 roku, w 2018 roku 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Masters.

Razem z zespołem pasjonatów i profesjonalistów organizuje wydarzenia eventowe, wyjazdy typu incentive travel, szkolenia, imprezy sportowe, prestiżowe gale, konferencje i kongresy na terenie całej Polski i po za granicami kraju