Doskonale wiemy jak wspierać procesy sprzedaży naszych klientów, zarówno poprzez wyjazdy motywacyjne/incentive, jak i tworzenie dedykowanych programów lub dostosowywanie już istniejących do aktualnych potrzeb klienta.
Doskonale wiemy, jak ważna dla naszych klientów jest sprzedaż i działania związane z jej promocją. Dlatego też w swojej działalności skupiamy się również na wspieraniu procesów sprzedaży naszych klientów, zarówno poprzez wyjazdy motywacyjne/incentive, jak i tworzenie dedykowanych programów lub dostosowywanie już istniejących do aktualnych potrzeb klienta. Posiadamy doświadczenie w realizacji promocji sprzedaży (konkursy, loterie, sprzedaże premiowe) o zasięgu ogólnopolskim. Dla naszych klientów realizujemy programy, których celem jest bezpośrednie dotarcie do klientów, zainteresowanych np. kupnem danych produktów.
Realizując programy dla naszych klientów dbamy o ich kompleksową obsługę zarówno kreatywną, logistyczną jak i prawną.
O czym warto pamiętać tworząc program wsparcia sprzedaży?
- Atrakcyjne nagrody, to one skłaniają uczestników programów do jeszcze większego zaangażowania w realizowane działania, są także czynnikiem, który wpływa na końcową ocenę całego programu. Co ciekawe, rzadko zdarza się, aby uczestnicy skrupulatnie czytali np. regulamin akcji, w której biorą udział, jednak zawsze chętnie i dokładnie zapoznają się z katalogiem nagród, które za swoje zaangażowanie mogą otrzymać (nagrody rzeczowe, kupony, wyjazdy, zaproszenia na imprezy, limitowana seria produktów). Warto więc zwrócić uwagę na atrakcyjność nagród i odpowiednie skonstruowanie ich katalogu.
- Emocje, nie rzeczy, tworząc programy wsparcia sprzedaży, zwracamy uwagę, aby nie tworzyć ich założeń w oparciu o przedmioty i „otrzymanie kolejnego prezentu”, ale o emocje, które dana nagroda wywoła, które pozostaną w uczestnikach na długo. To emocje decydują o naszych wyborach. To wspomnienia, niezapomniane wrażenia związane z nagrodą powodują, że pamięć o nagrodzie, a co za tym idzie pamięć o naszym produkcie czy usłudze jest bardziej trwała.
- Możliwość wyboru, obserwujemy, że coraz większą popularnością cieszą się akcje, w których uczestnicy mają możliwość samodzielnego wybrania ostatecznej nagrody, którą otrzymają. Oferując szeroki wachlarz możliwości trafiamy do szerszego grona potencjalnych zainteresowanych akcją, jesteśmy w stanie zainteresować i zachęcić do udziału w akcji, a tym samym do promowania naszego produktu, więcej osób.
- Rywalizajca, nic tak nie motywuje do działania, jak możliwość śledzenia postępów akcji i innych osób, które biorą w niej udział. W programach, które tworzymy, staramy się więc bazować na rankingach, rywalizacji, które w sposób przyjazny podnoszą motywację i zaangażowanie. Bardzo często w związku z tym elementem tworzymy specjalne strony www, aplikacje, dzięki którym uczestnicy na bieżąco śledzą swoje postępy.
- Często nie długo. W dzisiejszych czasach, kiedy tak trudno przez dłuższy okres utrzymać motywację i zaangażowanie, warto postawić na krótsze konkursy, realizowane kilka razy w roku, niż długookresowo docierać do uczestników.
Pracując nad programami wsparcia sprzedaży szczególną uwagę zwracamy na potrzeby klienta, cel programu i grupę do której kierujemy działania (jej styl życia, poziom wydatków, aktualne potrzeby).
Najważniejsze punkty w pracy przy dobrym programem wsparcia sprzedaży:
- zdefiniowanie zasad udziału w konkursie, nagród,
- wybór narzędzi wykorzystywanych w programie,
- wdrożenie programu, monitorowanie jego realizacji,
- monitorowanie korzyści wynikających z programu.
Jakie korzyści, czerpie Klient z realizowania programów wsparcie sprzedaży?
- zwiększona sprzedaż produktów Twojej marki,
- wzmocniona świadomość produktów na rynku,
- wyróżnienie się na tle konkurencji,
- wizerunek nowoczesnej firmy w oczach klientów,
- pozyskanie nowych klientów.