DOKĄD ZASZCZEPIENI I OZDROWIEŃCY MOGĄ PODRÓŻOWAĆ BEZ OBOSTRZEŃ? MAMY LISTĘ KRAJÓW! /FLY4FREE.PL/

Islandia, Litwa, Rumunia, Gruzja, Madera, Estonia – to tylko kilka miejsc, do których osoby zaszczepione lub ozdrowieńcy mogą podróżować bez żadnych obostrzeń.

Sprawdzamy, gdzie zaświadczenie o szczepieniu lub pozytywny wynik testu sprzed kilku tygodni czy miesięcy są znaczącym ułatwieniem.

Wiele krajów już od kilku miesięcy zapowiadało, że gdy tylko pojawi się szczepionka na koronawirusa, to osoby zaszczepione będą mogły wjechać do nich z pominięciem kwarantanny, testów czy innych zasad, które dotyczą obcokrajowców. Chwilę później część państw zaczęło deklarować podobny ruch także dla tzw. ozdrowieńców, czyli osób, które przechorowały już COVID-19. I choć na początku były to głównie deklaracje, z czasem zaczęły pojawiać się oficjalne informacje i przepisy, a lista takich miejsc rośnie z tygodnia na tydzień.

Postanowiliśmy więc zebrać w jednym miejscu te, w których udało nam się znaleźć odpowiednią informację. Poniżej znajdziecie osobną listę dla osób zaszczepionych i osobną dla ozdrowieńców. Przy każdym kraju znajdziecie również link do potwierdzenia tej informacji na stronach rządowych lub w innym wiarygodnym źródle.

Osoby zaszczepione:

Islandia – szczegółowe zasady i akceptowane preparaty znajdziecie na stronie islandzkiego ministerstwa zdrowia.

Słowenia – w różnym czasie od szczepienia w zależności od preparatu. Szczegóły na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Madera – po upływie „okresu aktywacji układu odpornościowego”. Szczegółowe informacje na stronie Visit Madera.

Chorwacja – po upływie dwóch tygodni od pełnego cyklu szczepień. Informację potwierdza Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Rumunia – po minimum 10 dniach od drugiej dawki szczepionki (lub jedna w przypadku Johnson&Johnson). Informację potwierdza Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Aktualizacja: od 21 maja Rumunia zniosła testy dla wszystkich podróżnych z Polski.

Bułgaria – po upływie 14 dni od pełnego cyklu szczepień. Informację potwierdza Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Gruzja – udokumentowane dwie dawki szczepionki (lub jedna w przypadku Johnson&Johnson). Informację potwierdza Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Ekwador – po pełnym cyklu szczepień. Informację znajdziecie w ogłoszeniu ekwadorskiego rządu.

Litwa – wymagany cały cykl szczepień. Informację potwierdza Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Tunezja – wymagany cały cykl szczepień. Informację potwierdza Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Estonia – szczegółowe informacje na stronie estońskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Czarnogóra – po przyjęciu pełnego cyklu szczepienia. Informację potwierdza Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Gwatemala – dwa tygodnie od ostatniej dawki szczepionki. Szczegóły na stronie gwatemalskiego rządu.

Mołdawia – informację potwierdza Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Bahamy – osoby, które zakończyły pełny cykl szczepienia. Informację znajdziecie na oficjalnej stronie Bahamów.

Cypr – już od 10 maja, osoby po pełnym szczepieniu będą mogły wjechać na Cypr bez okazywania testu i przechodzenia kwarantanny. Informację na ten temat znajdziecie na cypryjskiej stronie rządowej (za kilka dni lista krajów zostanie wydłużona do 65 państw).

Belize – dwa tygodnie od zakończenia pełnego cyklu szczepienia. Więcej informacji na stronie belizeńskiej organizacji turystycznej.

Grecja – po upływie dwóch tygodni od przyjęcia dwóch dawek szczepionki (lub jednej w przypadku Johnson&Johnson). Informację potwierdza Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Niemcy – po upływie dwóch tygodni od pełnego cyklu szczepienia. Informację potwierdza Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Polska – osoby zaszczepione są zwolnione z kwarantanny i testu po przyjeździe lub powrocie do Polski. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego i w Dzienniku Ustaw.

Ozdrowieńcy, czyli osoby, które przechorowały koronawirusa:

Węgry – Tu wjechać mogą osoby, które są w stanie udowodnić, że przeszły koronawirusa w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Informację na ten temat znajdziecie na stronie węgierskiej policji.

Rumunia – Warunkiem jest przebycie koronawirusa nie dalej niż 90 dni przed podróżą. Akceptowany jest zarówno pozytywny wynik testu antygenowego lub PCR z przeszłości jak i testy typu IgG potwierdzające obecność przeciwciał. Szczegóły znajdziecie na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Aktualizacja: od 21 maja Rumunia zniosła testy dla wszystkich podróżnych z Polski.

Bułgaria – Na podstawie pozytywnego wyniku testu z okresu od 15 do 180 dni przed podróżą. Szczegóły znajdziecie na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Słowenia – Za ozdrowieńców uznaje się tutaj osoby, które mogą przedstawić pozytywny wynik testu na COVID-19, sprzed przynajmniej trzech tygodni, ale nie starsze niż 6 miesięcy. Akceptowane są jedynie testy HAGT i PCR. Zamiennie może to być również zaświadczenie lekarskie. Informację potwierdza polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Estonia – Bardzo podobna sytuacja jest w Estonii. Tutaj ozdrowieńcy mogą wjechać bez obostrzeń pod warunkiem, że od choroby również nie minęło więcej niż sześć miesięcy. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie estońskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Islandia – Jeśli chodzi o wjazd ozdrowieńców na Islandię, to ci muszą mieć pozytywny wynik testu sprzed przynajmniej 14 dni. Nie dotyczy to szybkich testów antygenowych. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie tamtejszego Ministerstwa Zdrowia.

Czechy – Do naszych południowych sąsiadów, ozdrowieńcy mogą podróżować pod warunkiem, że przechorowali koronawirusa nie dalej niż 90 dni temu. Informację potwierdza polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Dania – Kolejnym krajem na liście jest Dania. Tutaj warunkiem jest uzyskanie pozytywnego testu na koronawirusa w ciągu ostatnich 12 tygodni. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Litwa – Przechorowanie COVID-19 powinno mieć miejsce nie wcześniej niż 90 dni przed przyjazdem. Musi być również potwierdzone pozytywnym testem PCR. Szczegóły na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Madera i Azory – Zarówno w przypadku przyjazdu na Maderę jak i na Azory osoby, które przechorowały COVID-19 nie dalej niż 90 dni przed podróżą, są zwolnione z obostrzeń. W przypadku Azorów informują o tym m.in. Azores Airlines i TAP Portugal, a w przypadku Madery strona organizacji turystycznej Visit Portugal.

Chorwacja – W przypadku przebycia choroby najdalej 6 miesięcy przed przyjazdem do Chorwacji, jednak nie wcześniej niż 11 dni od „ozdrowienia”. Informacje na ten temat znajdziecie na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Gwatemala – Trzy miesiące od przechorowania koronawirusa. Szczegóły znajdziecie na rządowej stronie Gwatemali.

Niemcy – Ze zwolnienia można korzystać w okresie 28 dni po pozytywnym teście do 6 miesięcy. Podczas rejestracji wjazdu na stronie www.einreiseanmeldung.de  prześlij do urzędu ds. zdrowia odpowiednie zaświadczenie. Informację potwierdza Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Grecja – W przypadku przebycia choroby najdalej 9 miesięcy przed przyjazdem do Chorwacji, Informacje na ten temat znajdziecie na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Polska – Od kilku tygodni także do Polski bez kwarantanny mogą wjechać osoby, które przechorowały COVID-19. Jednak nie później niż 6 miesięcy przed dniem przekroczenia granicy RP. Informację na ten temat znajdziecie w Dzienniku Ustaw.

Zapowiedzi i kraje, które zniosły tylko część obostrzeń

Najbardziej zagmatwana sytuacja dotyczy Słowacji. Z jednej strony ambasada w Bratysławie informuje jasno, że osoby, które przyjęły dwie dawki szczepionki na COVID-19 są zwolnione z kwarantanny.

– Zwolnione z obostrzeń są: osoby zaszczepione przeciw COVID-19 również drugą dawką szczepionki, przy czym od drugiego szczepienia minęło co najmniej 14 dni, pod warunkiem okazania przez nich podczas przekraczania granicy dokumentu potwierdzającego ten fakt – informuje ambasada.

Ale nie cieszcie się przedwcześnie. Dalej w zasadach podkreśla się jednak, że muszą one spełnić konkretne wymogi, tj: przedstawić zaświadczenie o szczepieniu, wypełnić formularz wjazdowy oraz okazać negatywny wynik testu na koronawirusa – w przypadku PCR nie starszy niż 72 h, w przypadku testu antygenowego nie starszy niż 48 godzin. Czwartym, ostatnim warunkiem jest… 14-dniowa kwarantanna w warunkach domowych. Brzmi absurdalnie? Trochę tak.

Na szczęście ambasada podkreśla, że możemy zostać zwolnieni z kwarantanny, jeśli przedstawimy również negatywny wynik testu PCR. Czyli osoby zaszczepione nie podlegają obostrzeniom dot. kwarantanny, ale warunkiem jej uniknięcia i tak jest test. Można więc zapytać, czym w takim razie różnią się osoby zaszczepione od tych niezaszczepionych? Ci drudzy nie mają opcji zwolnienia z kwarantanny – nawet po uzyskaniu negatywnego wyniku testu. Mogą ją jednak skrócić, ale nie wcześniej niż w 8. dniu.

I choć brzmi to bardzo skomplikowanie, to w rzeczywistości najsensowniejszą opcją dla osób zaszczepionych jest zrobienie testu PCR przed przyjazdem. Spełnią w ten sposób zarówno pierwszy warunek, jak i ten konieczny do ostatecznego zwolnienia z kwarantanny. Trudno to jednak nazwać brakiem obostrzeń.

Co ciekawe, na liście krajów wpuszczających ozdrowieńców przez jakiś czas znajdowała się również Norwegia – i to mimo, że pod koniec stycznia całkowicie zamknęła się na obcokrajowców. Niedawno jednak wycofała się z tej decyzji i teraz oficjalnie informuje, że przechorowanie koronawirusa nie zwalnia z żadnych zasad wjazdowych.

Ciągle nie brakuje też krajów, które mimo zniesienia części obostrzeń dla zaszczepionych, wciąż oczekują od nich negatywnych wyników testu czy choćby krótkiej kwarantanny. Tak jest np. w przypadku Brytyjskich Wysp Dziewiczych, Nepalu, Grenady, Anguilli czy Barbadosu. Ale na pełną swobodę wjazdową trzeba jeszcze poczekać.

Nie można też zapominać o krajach, które obiecują, że już lada moment osoby zaszczepione (a czasem i ozdrowieńcy) będą mieli łatwiej. Wśród tych, które deklarują poluzowanie obostrzeń dla takich osób są m.in. Francja, Izrael, Singapur czy Hiszpania. Wciąż jednak czekamy na oficjalne rozporządzenie, które wprowadzi te słowa w życie.Autor: Aneta Zając

Artykuł portalu Fly4free

Cały artykuł poniżej w linku:

https://www.fly4free.pl/dokad-moga-wyjechac-zaszczepieni-ozdrowiency/?fbclid=IwAR2M_Z0DQ8HWGqxYswQYQEccGTbHD07cQeGft65iEG7yxbobCq9GXIAke4Q

Ostatnie wpisy

Archiwum

Kategorie

Tagi

Przeczytaj również

EVENT MANAGER

Hania jest absolwentką kierunku Tourism Events Management na Northumbria University Newcastle.

Pochodzi znad morza, dlatego kocha naturę i aktywność na świeżym powietrzu. Lubi, jak dużo się dzieje, stąd praca przy organizacji eventów.

Jest otwarta i komunikatywna, a po pracy chętnie sięga po dobrą książkę i spędza czas z bliskimi. Podróże sprawiają jej wielką radość, a fotografowanie pięknych widoków stało się jej hobby. Jest także dyplomowaną wizażystką, która uwielbia podkreślać kobiecą urodę.

Incentive Project Manager

Absolwentka Prawa Europejskiego na UAMie. Ze studiów pozostała jej pasja do polityki zagranicznej i niechętna umiejętność wczytywania się w zapisy umowne. Fanka futbolu i amatorka snowboardu. Pochodzi znad morza, więc w razie wyboru „morze, czy góry?”, cóż nie ma dylematu (chyba, że w górach jest śnieg 😊).

Z Chin przywiozła słabość do ostrego jedzenia, z Nowej Zelandii miłość do rugby, z Tanzanii nie przywiozła likaon, więc wraca tam często by złapać go w obiektyw. W podróżach lubi adrenalinę, dobre jedzenie i ciekawych ludzi, więc na tych filarach buduje swoje programy.

POWER NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Nagroda Klientów – Działów Zakupów
Procon Award (Usługi Kreatywne)

Certyfikat Solidna Firma
(od paru lat)

Tygrysy Biznesu

Nagroda MP Power Awards
– portalu Meeting Planner w kategorii
Team-building / Outdoor

Firma Roku
Polish Product

Platynowy Certyfikat
Polish Product

Firma z Zasadami

Nagroda Polskiego Internetu
za stronę internetową
w kategorii Rozrywka i Rekreacja

Nagroda Meeting Planner
w kategorii Wydarzenie/Usługa Roku

Firma Rodzinna

LOGISTIC MANAGER

Pozytywny, uśmiechnięty i zakręcony człowiek. Uczęszczał do szkoły muzycznej I stopnia którą ukończył dyplomem.

Z wykształcenia jest fotografem, którego zawód otrzymał po ukończeniu szkoły średniej zakończonej pozytywnie egzaminem zawodowym. Swoje pierwsze kroki z eventami stawiał mając 16 lat. Wtedy nie wiedział jeszcze że taka praca wplecie się w jego życie na stałe. Wyboru pozostania w eventach dokonał po skończeniu szkoły w 2008 roku.

W podjęciu takiej decyzji pomógł mu kontakt z ludźmi ich satysfakcja poprzez włożone serce w przygotowania eventu, a także podróże w różne zakątki kraju związane z pracą.

Podczas wyjazdów i spotkań z klientem wkłada całe serce aby wykonywana usługa była zawsze na najwyższym poziomie.

Czas wolny lubi spędzać na rowerze, podróżach i wędrówkach górskich. Zakochany w Rzymie wraz z historia z nim związaną. Jego pasją jest jeździectwo konne. Na grzbiecie czuje się prawdziwie wolny i zapomina o wszelkich trudnościach . To w stajniach można go spotkać gdy ma dość pędu życia i potrzebuje odetchnąć.

Warto wspomnieć że czasem próbuje swoich sił jako Dj kiedy trafi się okazja , to hobby wzięło się z muzyki, która towarzyszy mu w jego życiu od dzieciństwa.

PROJECT & NEW BUSINESS MANAGER

Urodzony i wychowany na Śląsku. Lata młodzieńcze spędził w Bieszczadach, szkoła średnia i wyższa to zaś okres w Kanadzie. Finalnie osiadł w Warszawie, gdzie od ponad 20-stu lat jest kowalem swojego zwariowanego losu.

Wulkan energii, uzależniony od adrenaliny i sportów ekstremalnych (m.in. snowboardowy FR, rowerowy DH, żagle, sporty motorowe, etc.) Nie potrafi żyć bez bliskiego kontaktu z ludźmi, choć ceni sobie chwile sam na sam ze sobą.

Doradzi, rozśmieszy, pomoże, ma milion pomysłów na minutę i z werwą garnie się do działania! Gdziekolwiek by nie był, cokolwiek by nie robił, w tle zawsze towarzyszy mu muzyka – ona go napędza, a gdy trzeba, relaksuje i resetuje.

Ciekawy świata, spragniony przygód, zawsze gotowy na nowe wyzwania jakie zafunduje mu los.

CZŁONEK SPECJALNY ZESPOŁU

18 maja 2018 roku bez okresu próbnego dołączyła do naszego zespołu Irenka. Srebrno-szary wyżeł wejmarski. Posiada zdolności przegryzania drobnych przedmiotów, jest mega szybka, więc na pewno sprawdzi się w naszym POWER-owym zespole.

Jest przyjazna dla Klientów i podwykonawców, szybko zjednuje sobie przyjaciół.

Na razie szkoli ją Dyrektor Stefan, ale szybko pnie się w szczeblach kariery.

CZŁONEK SPECJALNY ZESPOŁU

Stefanek jest członkiem naszego zespołu od 2008 roku. Zawsze jest pełen energii. Uwielbia pływanie /ratowanie ludzi/, tarzanie w śniegu i długie spacery. Radosny i przyjazny, jest wspaniałym psem towarzyszącym.

Dobrze toleruje towarzystwo ludzi wchodzących do firmy oraz dzieci. Oczywiście dobrych ludzi. Innym rzuca się do grdyki 😊 Koty uwielbia – ganiać 😊

Im jest starszy tym bardziej potrzebuje przytulania. Uwielbia „Pana kanapkę” przychodzącego do biura w porze lunchu 😊, duże kości i swoją Panią 😊

LOGISTIC MANAGER

Od wielu lat biega, czynnie biorąc udział w różnego rodzaju zawodach – od krótkich dystansów po biegi ultra – reprezentując klub Dogoń Grodzisk Mazowiecki. W wolnych chwilach (poza bieganiem) chodzi po górach, jeździ rowerem na średnich i dłuższych dystansach.

 

W planach ma zebranie brakujących materiałów i dokończenie swojej książki o Chorwacji, z którą jest emocjonalnie związany.

 

Z powodzeniem zorganizował mnóstwo różnego rodzaju eventów od spływów kajakowych, przez turnieje w kręgle, imprezy taneczne, warsztaty kulinarne czy wyścigi kartami, po akcje charytatywne.

W pracy stara się wykorzystać swoje ADHD, wyobraźnię, pomysłowość oraz poczucie humoru.

 

W czasie eventów jest jak podczas gry w szachy, przewiduje potrzeby klienta i planuje kilka ruchów do przodu. W dzieciństwie jego idolem był McGyver, więc zawsze ma ze sobą scyzoryk czy trytytki, a do tego po ojcu i dziadku jest złotą rączką.

PROJECT & NEW BUSINESS MANAGER

Urodzony i wychowany na Śląsku. Lata młodzieńcze spędził w Bieszczadach, szkoła średnia i wyższa to zaś okres w Kanadzie. Finalnie osiadł w Warszawie, gdzie od ponad 20-stu lat jest kowalem swojego zwariowanego losu.

Wulkan energii, uzależniony od adrenaliny i sportów ekstremalnych (m.in. snowboardowy FR, rowerowy DH, żagle, sporty motorowe, etc.) Nie potrafi żyć bez bliskiego kontaktu z ludźmi, choć ceni sobie chwile sam na sam ze sobą.

Doradzi, rozśmieszy, pomoże, ma milion pomysłów na minutę i z werwą garnie się do działania! Gdziekolwiek by nie był, cokolwiek by nie robił, w tle zawsze towarzyszy mu muzyka – ona go napędza, a gdy trzeba, relaksuje i resetuje.

Ciekawy świata, spragniony przygód, zawsze gotowy na nowe wyzwania jakie zafunduje mu los.

EVENT MANAGER

Przygoda Krzysztofa z eventami zaczęła się jeszcze na studiach od pokazw Sztuk Walki które w tamtym czasie trenował zapalczywie. Bardzo spodobał się mu klimat panujący wśród osób związanych organizacyjnie z eventami. Zobaczył tam ludzi pełnych pasji, profesjonalizmu i poświęcenia. Szybko zrozumiał, że to jest to, co chciałby robić w swoim życiu. Następnie przyszedł czas na koordynację poszczególnych odcinków i całościowe realizacje.

Mówi, że uwielbia czuć ten dreszczyk emocji przed realizacją, kiedy nie widać jeszcze zamierzonych efektów, a cała wizja jest wyłącznie w jego głowie.

Branża eventowa, jak sam to określa, daje mu możliwość rozwoju na różnych płaszczyznach. Jego zdaniem dobry event manager musi mieć cechy Organizatora, Sprzedawcy, Negocjatora i przede wszystkim mieć wizję i pomysł na event. A elastyczność i kreatywność to standardowe umiejętności. Wielopłaszczyznowość tej pracy i fakt, że nigdy nie ma takich samych realizacji sprawia, że jest to dla niego wymarzone zajęcie.

Prywatnie ma dwie wielkie pasje. Są to podróże w nowe miejsca i sport. Nie wyobraża sobie dnia bez aktywności fizycznej. Ciągle ma nowe zajawki, co sprawia, że ciężko za nim nadążyć. Dlatego jego ulubionym wyrażeniem, które w pełni wpisuje się w ramy pracy w branży eventowej to: „Sytuacja jest Dynamiczna”.

Zawodowo współpracował z takimi brandami jak: Seat, Bricomarche, WBK, 7N, Gaspol, a także z różnymi instytucjami, w tym kilkoma ministerstwami i kancelarią premiera. Ponadto koordynował również takie wydarzenia plenerowe jak choćby “Dni Warszawy”.

INCENTIVE DIRECTOR

Kiedy mówi, że pracuje w „incentivach” od 10 lat nikt jej nie wierzy. Ale tak jest naprawdę. Programy przygotowywane przez Jagodę są dowodem na to, że incentive to nie program, ale historie opowiedziane miejscami, ludźmi i emocjami. Jagoda wierzy, że tak jak za czasów braci Grimm – baśnie są opowieściami dla dorosłych i wyszukuje takie perełki w każdym miejscu na Świecie (i w Polsce), do którego zabiera uczestników wyjazdów. A jak ich nie znajdzie – to wymyśli.

Ta „opolska dzioucha” (z urodzenia) jest wulkanem pomysłów, tytanem pracy i ma delikatnego bzika na punkcie logistyki.

Miłością od pierwszego wejrzenia obdarzyła RPA, ale niezmiennie gorącym uczuciem darzy Karkonosze.

Jest głodna świata, ale jej ucieczką od codzienności jest działka i balkon, który rok rocznie zamienia z pasją w mini-ogród botaniczny.

EVENT DIRECTOR

Na studia, z rodzinnego Torunia, wyemigrowała do krainy pyr i koziołków. Na stałe osiedlając się jednak w stolicy. Z wykształcenia magister turystyki i rekreacji… z naciskiem na rekreację. Od 2017 roku w branży spotkań i wydarzeń /eventowej/ i wyjazdów motywacyjnych /incentive travel/.

Chętnie tworzy wyjazdy typu city break i wydarzenia w niestandardowych polskich przestrzeniach. Uwielbia odkrywać miejsca, które mają mało wspólnego z człowiekiem, a więcej z naturą i relaksem. Dlatego, jak tylko ma wolną chwilę ucieka przed korkami i dużym stężeniem smogu.

Zakochana w tatuażach, podróżach „na własną rękę” oraz swojej pracy. Uważa, że dobre jedzenie może uszczęśliwić człowieka (w kuchni daleko jej co prawda do Magdy Gessler – ale się stara)!

MANAGING DIRECTOR

Gdyby tylko klonowanie ludzi było legalne… Z pewnością jedną z pierwszych kandydatek do sklonowania byłaby Magda! Nie sposób jej nie lubić (czy nawet nie kochać). I to wcale nie dlatego, że rzuca uroki, ale dlatego że jej osobisty czar i ujmujący sposób bycia powodują, że chciałoby się ją pomnożyć co najmniej 6 razy.

Magda pozostaje wierna Agencji Power od samego początku jej istnienia, czyli od wyjazdów narciarskich w 1997 roku. Kilka lat temu zajmowała się prowadzeniem stron www oraz kampanii w sieciach społecznościowych, a obecnie jest odpowiedzialna za rozwój działu kart sportowych OK System oraz koordynację eventów dla Hoteli i Agencji.

Jest dla wszystkich przykładem pracowitości i sumienności, ale ma jedną słabość… Portugalię, którą pragnie poczuć całym sercem: poznać jej magiczne wąskie i strome uliczki, gdzie powstało fado i malownicze plaże z ukrytymi zatoczkami. Podróże małe i duże są dla nią największą pasją i siłą napędową. Jeśli więc w danym momencie nie pracuje to jest wielce prawdopodobne, że wyjechała poznawać świat.

PREZES POWER

Olga Krzemińska-Zasadzka, CEO i managing director Agencja Power, Prezes Zarządu SOIT, członek – założyciel SBE, wieloletni członek Zarządu SBE /2010-2017/, SKKP, a także site.

Członek zespołu ekspertów Dialogu Branżowego SAR-PSML, brała udział w pracach grup „Incentive”, była inicjatorką dołączenia SBE do projektu „Dobry Przetarg”.

Twórca Kodeksu Dobrych Praktyk SBE, działała w Komisji Etyki w SOIT oraz Komisji Etyki SBE, Radzie Programowej konferencji Event Biznes. Współtwórca akcji charytatywnej Elfy SBE. Zasiadała w kapitule międzynarodowego konkursu Eventex Awards.
W konkursie Eventex Awards została wybrana także do 100 najbardziej wpływowych ludzi branży eventowej w Europie. Kongres Magazine także wyróżnił ją w tej kategorii /Top meetings Agencies/ – osób najbardziej wpływowych w branży w Europie.

Jest wśród 100 najbardziej wpływowych w Polskiej Turystyce wg jury portalu i magazynu „Wasza Turystyka”. Otrzymała MP Power w kategorii Team-building, 2 razy była nominowana w kategorii „incentive”.

Autorka licznych publikacji m. in. dla magazynów: OOH Event, Tygrysy Biznesu, blog THINK MICE, MICE Poland, Ooh Magazine, Nowy Marketing i wielu innych. Od początku istnienia na rynku pomaga tworzyć „event katalog”.

Występowała w roli prelegenta na wielu konferencjach gospodarczych i branżowych /MICE/ mi.in: Europejski Kongres Przedsiębiorczości, konferencji Event-Mix, konferencji Meetings Wek Poland, konferencji Event Biznes, w panelach dyskusyjnych MeetingPlanner.

Entuzjastka sportu, podróży i aktywności w każdym wydaniu: od narciarstwa i snowboardu, poprzez nurkowanie, windsurfing i kitesurfing, na off-roadzie i squashu kończąc / była 2gą rakietą Polski w squash-u przez 3 lata, wraz z drużyną zdobyła srebro w Drużynowych Mistrzostwach Europy w 2006 roku, w 2018 roku 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Masters.

Razem z zespołem pasjonatów i profesjonalistów organizuje wydarzenia eventowe, wyjazdy typu incentive travel, szkolenia, imprezy sportowe, prestiżowe gale, konferencje i kongresy na terenie całej Polski i po za granicami kraju