Eventex – światowy konkurs z polskimi jurorami – artykuł dla OOH Magazine

W składzie jury zasiądzie aż 3 Polaków, którzy z bliska będą mogli zobaczyć najważniejszą imprezę eventową roku.


W ciągu ostatnich siedmiu lat konkurs Eventex Awards nabrał prawdziwie globalnego znaczenia w branży organizacji imprez. Trzydniowa konferencja i gala Global Event Awards to ogromna inspiracja dla uczestników i przykład organizacyjnej perfekcji. W najbliższej edycji konkursu w składzie jury zasiądzie aż 3 Polaków, którzy z bliska będą mogli zobaczyć najważniejszą imprezę eventową roku.

Eventex ma za zadanie identyfikować i promować nowe trendy w organizacji wydarzeń, odchodząc od tradycyjnych, statycznych konferencji na rzecz interaktywnych imprez, zapewniających uczestnikom cenne i niezapomniane doświadczenia. Organizatorzy pragną uhonorować osiągnięcia profesjonalnych zespołów w ich wysiłkach na rzecz wspierania branży eventów. Wierzą i udowadniają, że eventy mogą stanowić konkretną wartość, dobrą inwestycję dla firm, a żywa komunikacja w zdigitalizowanym świecie jest ważniejsza niż kiedykolwiek.
“Eventex to najważniejsze wydarzenie dla profesjonalistów zajmujących się organizacją imprez i konferencji” – mówi Olga Krzemińska-Zakrzewska, jurorka 7. edycji konkursu Global Event Awards i managing director agencji Power. “Z jednej strony organizacyjny wzór do naśladowania, z drugiej najbardziej inspirujące i prestiżowe wydarzenie, w jakim można wziąć udział, pracując w tej branży” – dodaje.
Imprezę po raz pierwszy zorganizowano 7 lat temu jako lokalne branżowe wydarzenie. Od tamtego momentu urosła do rangi najważniejszego międzynarodowego spotkania profesjonalistów i miejsca prezentacji zaawansowanych technologii. W imprezie biorą udział organizatorzy, promotorzy, PR-owcy i specjaliści od komunikacji, firmy zapewniające zaplecze eventowe, a także przedstawiciele mediów branżowych z całego świata. W konkursie nagradzani są najzdolniejsi i najbardziej kreatywni organizatorzy eventów od Rosji i USA do Australii i Indii. Sześć dotychczasowych edycji Eventexu to ponad 500 zgłoszeń z 50 krajów.


Najlepsi z najlepszych
W poprzedniej, 6. edycji wyłoniono 19 zwycięzców z Wielkiej Brytanii, USA, Finlandii, Belgii i Holandii. Główną nagrodę Global Event Awards w kategorii Event Roku otrzymał Microsoft Future Decoded. To wielka dwudniowa impreza, która zgromadziła ponad 11 tys. partnerów i klientów wokół wyzwań i możliwości oferowanych przez „świat jutra”. Agencją roku zostało Momentum, obsługujące takie firmy, jak Coca Cola, American Express czy Bentley Motors.
Eventex to także nagrody dla twórców technologii, które ułatwiają i uatrakcyjniają organizację imprez. W ostatniej edycji firma DobleDucht otrzymała nagrodę za aplikację, która wspiera organizatorów eventów, umożliwiając komunikację z uczestnikami, bieżąca analizę przebiegu imprez, przeprowadzanie sondaży, udostępnianie agendy i wiadomości opartych na geolokalizacji.


Dobry event poszerza horyzonty
Wydarzenie jest nie tylko okazją do zapoznania się z kierunkami, w jakich zmierza organizacja imprez, ale również wzbogacenia know-how przez firmy oraz nawiązania kontaktów z wpływowymi, najwyższej klasy ekspertami. To także szansa wypromowania działalności swojej firmy na arenie międzynarodowej. Organizatorzy mówią wprost – chcemy abyście wyszli stąd z nowymi umiejętnościami i wiedzą, którą można od razu zastosować. Uczestnicy potwierdzają – nie ma drugiego tak cennego i motywującego wydarzenia w branży.
Eventex wyróżnia magnetyczna, energetyczna atmosfera, która wzmacnia jej inspirujący i prorozwojowy charakter. Organizacja eventu dokładnie pokazuje, jakie obszary powinno dziś łączyć dobrze zaprojektowane wydarzenie, aby przyciągać uwagę. Te obszary to wartości, które uczestnicy Eventexu cenią w nim najbardziej: walory edukacyjne, networking, inspiracja, doskonalenie umiejętności oraz oczywiście uznanie i rozpoznawalność w branży.


Unikalny format, który inspiruje
Tegoroczna ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w dniach 24-26 stycznia 2017 w Croke Park w Dublinie w Irlandii. Weźmie w niej udział ponad 300 specjalistów z ponad 30 krajów. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 listopada br. poprzez stronę internetową eventex.co.
Firmy rywalizują ze sobą w ponad 20 kategoriach. Poza Eventem Roku, Agencją Roku i Nagrodą Publiczności, firmy mogą walczyć o zwycięstwo w kategoriach takich, jak: Najlepsza Konferencja, Najlepszy Event Korporacyjny, Najlepsza Kampania, Najlepszy Launch Produktu, Najlepszy Event Kulturalny, Najlepszy Fetiwal, Najlepszy Event Targowy, Najlepszy Event Technologiczny, Najlepszy Event Fundraisingowy, Najlepsza Aplikacja Eventowa czy Najlepsza Technologia Eventowa.
Wręczenie nagród jest częścią trzydniowej imprezy, o unikalnym formacie 80/20. Format ten zakłada 80 proc. lekcji mistrzowskich i 20 proc. sesji, podczas których wszyscy uczestnicy dzielą się swoją nowo nabytą wiedzą. W programie oprócz 6 ekskluzywnych lekcji dziennie i konferencji z udziałem wybitnych specjalistów, znajdzie się oczywiście gala, rozmaite wydarzenia towarzyszące oraz wielkie after-party.


Polacy będą sędziować w Dublinie
W jury 7. edycji konkursu Global Event Awards zasiada ponad 40 ekspertów z całego świata, w tym trzy osoby z Polski. Kandydaci na jurorów zgłaszają się sami, podobnie jak firmy chcące brać udział w konkursie. Organizatorzy wybierają do kapituły najlepszych liderów branży, doświadczonych profesjonalistów i dziennikarzy.
Jedną z wyłonionych kandydatek jest Olga Krzemińska-Zasadzka, managing director stworzonej przez siebie agencji eventowej Power, organizująca od 1997 r. wyjazdy biznesowe. Jest wiceprezesem Stowarzyszenia Branży Eventowej, członkiem Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce, Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel, a także Society for Incentive Travel Excellence. “To wielkie wyróżnienie znaleźć się w gronie tak fantastycznych specjalistów i zobaczyć od kuchni, jak wygląda organizacja światowej klasy wydarzenia. To jak ceremonia wręczenia Oscarów dla branży eventowej” – mówi Olga Krzemińska-Zasadzka.
Po raz drugi w roli jurorki wystąpi Anna Górska, która również od wielu lat jest związana z branżą turystyki i spotkań. Obecnie pełni funkcję business development directora w Warszawskim Centrum EXPO XXI, drugą kadencję jest przewodniczącą Oddziału Europy Centralnej International Congress and Convention Association oraz wiceprezesem ds. członkostwa w MPI Poland Club.
Polską reprezentację zamyka Rafał Rosiejak Expo Mazury. Od 23 lat jest związany z biznesem. Jako dyrektor Centrum Konferencyjnego Expo Mazury, a wcześniej jako dyrektor Centrum Konferencyjnego PGE Narodowego odpowiedzialny był za rozwój obiektów oraz budowanie ich wizerunku. Angażuje się także w prace organizacji związanych z turystyką i branżą MICE. Pełni funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Warszawskiej Organizacji Turystycznej i jest wiceprezesem Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce.


Czy też mamy szansę na statuetkę?
Jak dotąd tylko jedna polska firma została wyróżniona w konkursie Eventexu. W poprzedniej, 6. edycji w Sofii, koncert „Wszystko jest poezją” poświęcony twórczości Edwarda Stachury został uhonorowany najwyższą nagrodą w kategorii Najlepszy Koncert. Organizatorem imprezy była agencja producencka TOProduction. Firma zdobyła również trzecią nagrodę w tej samej kategorii za imprezę Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie.
Olga Krzemińska-Zasadzka zachęca polskie firmy, aby zgłaszały swoje projekty do konkursu. “Polski rynek eventowy może śmiało konkurować z zagranicznymi gigantami, z roku na rok przybywa w naszym kraju wydarzeń o światowym formacie” – przekonuje jurorka.

OOH czerwone logo www

Ostatnie wpisy

Archiwum

Kategorie

Tagi

Przeczytaj również

EVENT MANAGER

Hania jest absolwentką kierunku Tourism Events Management na Northumbria University Newcastle.

Pochodzi znad morza, dlatego kocha naturę i aktywność na świeżym powietrzu. Lubi, jak dużo się dzieje, stąd praca przy organizacji eventów.

Jest otwarta i komunikatywna, a po pracy chętnie sięga po dobrą książkę i spędza czas z bliskimi. Podróże sprawiają jej wielką radość, a fotografowanie pięknych widoków stało się jej hobby. Jest także dyplomowaną wizażystką, która uwielbia podkreślać kobiecą urodę.

Incentive Project Manager

Absolwentka Prawa Europejskiego na UAMie. Ze studiów pozostała jej pasja do polityki zagranicznej i niechętna umiejętność wczytywania się w zapisy umowne. Fanka futbolu i amatorka snowboardu. Pochodzi znad morza, więc w razie wyboru „morze, czy góry?”, cóż nie ma dylematu (chyba, że w górach jest śnieg 😊).

Z Chin przywiozła słabość do ostrego jedzenia, z Nowej Zelandii miłość do rugby, z Tanzanii nie przywiozła likaon, więc wraca tam często by złapać go w obiektyw. W podróżach lubi adrenalinę, dobre jedzenie i ciekawych ludzi, więc na tych filarach buduje swoje programy.

POWER NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Nagroda Klientów – Działów Zakupów
Procon Award (Usługi Kreatywne)

Certyfikat Solidna Firma
(od paru lat)

Tygrysy Biznesu

Nagroda MP Power Awards
– portalu Meeting Planner w kategorii
Team-building / Outdoor

Firma Roku
Polish Product

Platynowy Certyfikat
Polish Product

Firma z Zasadami

Nagroda Polskiego Internetu
za stronę internetową
w kategorii Rozrywka i Rekreacja

Nagroda Meeting Planner
w kategorii Wydarzenie/Usługa Roku

Firma Rodzinna

LOGISTIC MANAGER

Pozytywny, uśmiechnięty i zakręcony człowiek. Uczęszczał do szkoły muzycznej I stopnia którą ukończył dyplomem.

Z wykształcenia jest fotografem, którego zawód otrzymał po ukończeniu szkoły średniej zakończonej pozytywnie egzaminem zawodowym. Swoje pierwsze kroki z eventami stawiał mając 16 lat. Wtedy nie wiedział jeszcze że taka praca wplecie się w jego życie na stałe. Wyboru pozostania w eventach dokonał po skończeniu szkoły w 2008 roku.

W podjęciu takiej decyzji pomógł mu kontakt z ludźmi ich satysfakcja poprzez włożone serce w przygotowania eventu, a także podróże w różne zakątki kraju związane z pracą.

Podczas wyjazdów i spotkań z klientem wkłada całe serce aby wykonywana usługa była zawsze na najwyższym poziomie.

Czas wolny lubi spędzać na rowerze, podróżach i wędrówkach górskich. Zakochany w Rzymie wraz z historia z nim związaną. Jego pasją jest jeździectwo konne. Na grzbiecie czuje się prawdziwie wolny i zapomina o wszelkich trudnościach . To w stajniach można go spotkać gdy ma dość pędu życia i potrzebuje odetchnąć.

Warto wspomnieć że czasem próbuje swoich sił jako Dj kiedy trafi się okazja , to hobby wzięło się z muzyki, która towarzyszy mu w jego życiu od dzieciństwa.

PROJECT & NEW BUSINESS MANAGER

Urodzony i wychowany na Śląsku. Lata młodzieńcze spędził w Bieszczadach, szkoła średnia i wyższa to zaś okres w Kanadzie. Finalnie osiadł w Warszawie, gdzie od ponad 20-stu lat jest kowalem swojego zwariowanego losu.

Wulkan energii, uzależniony od adrenaliny i sportów ekstremalnych (m.in. snowboardowy FR, rowerowy DH, żagle, sporty motorowe, etc.) Nie potrafi żyć bez bliskiego kontaktu z ludźmi, choć ceni sobie chwile sam na sam ze sobą.

Doradzi, rozśmieszy, pomoże, ma milion pomysłów na minutę i z werwą garnie się do działania! Gdziekolwiek by nie był, cokolwiek by nie robił, w tle zawsze towarzyszy mu muzyka – ona go napędza, a gdy trzeba, relaksuje i resetuje.

Ciekawy świata, spragniony przygód, zawsze gotowy na nowe wyzwania jakie zafunduje mu los.

CZŁONEK SPECJALNY ZESPOŁU

18 maja 2018 roku bez okresu próbnego dołączyła do naszego zespołu Irenka. Srebrno-szary wyżeł wejmarski. Posiada zdolności przegryzania drobnych przedmiotów, jest mega szybka, więc na pewno sprawdzi się w naszym POWER-owym zespole.

Jest przyjazna dla Klientów i podwykonawców, szybko zjednuje sobie przyjaciół.

Na razie szkoli ją Dyrektor Stefan, ale szybko pnie się w szczeblach kariery.

CZŁONEK SPECJALNY ZESPOŁU

Stefanek jest członkiem naszego zespołu od 2008 roku. Zawsze jest pełen energii. Uwielbia pływanie /ratowanie ludzi/, tarzanie w śniegu i długie spacery. Radosny i przyjazny, jest wspaniałym psem towarzyszącym.

Dobrze toleruje towarzystwo ludzi wchodzących do firmy oraz dzieci. Oczywiście dobrych ludzi. Innym rzuca się do grdyki 😊 Koty uwielbia – ganiać 😊

Im jest starszy tym bardziej potrzebuje przytulania. Uwielbia „Pana kanapkę” przychodzącego do biura w porze lunchu 😊, duże kości i swoją Panią 😊

LOGISTIC MANAGER

Od wielu lat biega, czynnie biorąc udział w różnego rodzaju zawodach – od krótkich dystansów po biegi ultra – reprezentując klub Dogoń Grodzisk Mazowiecki. W wolnych chwilach (poza bieganiem) chodzi po górach, jeździ rowerem na średnich i dłuższych dystansach.

 

W planach ma zebranie brakujących materiałów i dokończenie swojej książki o Chorwacji, z którą jest emocjonalnie związany.

 

Z powodzeniem zorganizował mnóstwo różnego rodzaju eventów od spływów kajakowych, przez turnieje w kręgle, imprezy taneczne, warsztaty kulinarne czy wyścigi kartami, po akcje charytatywne.

W pracy stara się wykorzystać swoje ADHD, wyobraźnię, pomysłowość oraz poczucie humoru.

 

W czasie eventów jest jak podczas gry w szachy, przewiduje potrzeby klienta i planuje kilka ruchów do przodu. W dzieciństwie jego idolem był McGyver, więc zawsze ma ze sobą scyzoryk czy trytytki, a do tego po ojcu i dziadku jest złotą rączką.

PROJECT & NEW BUSINESS MANAGER

Urodzony i wychowany na Śląsku. Lata młodzieńcze spędził w Bieszczadach, szkoła średnia i wyższa to zaś okres w Kanadzie. Finalnie osiadł w Warszawie, gdzie od ponad 20-stu lat jest kowalem swojego zwariowanego losu.

Wulkan energii, uzależniony od adrenaliny i sportów ekstremalnych (m.in. snowboardowy FR, rowerowy DH, żagle, sporty motorowe, etc.) Nie potrafi żyć bez bliskiego kontaktu z ludźmi, choć ceni sobie chwile sam na sam ze sobą.

Doradzi, rozśmieszy, pomoże, ma milion pomysłów na minutę i z werwą garnie się do działania! Gdziekolwiek by nie był, cokolwiek by nie robił, w tle zawsze towarzyszy mu muzyka – ona go napędza, a gdy trzeba, relaksuje i resetuje.

Ciekawy świata, spragniony przygód, zawsze gotowy na nowe wyzwania jakie zafunduje mu los.

EVENT MANAGER

Przygoda Krzysztofa z eventami zaczęła się jeszcze na studiach od pokazw Sztuk Walki które w tamtym czasie trenował zapalczywie. Bardzo spodobał się mu klimat panujący wśród osób związanych organizacyjnie z eventami. Zobaczył tam ludzi pełnych pasji, profesjonalizmu i poświęcenia. Szybko zrozumiał, że to jest to, co chciałby robić w swoim życiu. Następnie przyszedł czas na koordynację poszczególnych odcinków i całościowe realizacje.

Mówi, że uwielbia czuć ten dreszczyk emocji przed realizacją, kiedy nie widać jeszcze zamierzonych efektów, a cała wizja jest wyłącznie w jego głowie.

Branża eventowa, jak sam to określa, daje mu możliwość rozwoju na różnych płaszczyznach. Jego zdaniem dobry event manager musi mieć cechy Organizatora, Sprzedawcy, Negocjatora i przede wszystkim mieć wizję i pomysł na event. A elastyczność i kreatywność to standardowe umiejętności. Wielopłaszczyznowość tej pracy i fakt, że nigdy nie ma takich samych realizacji sprawia, że jest to dla niego wymarzone zajęcie.

Prywatnie ma dwie wielkie pasje. Są to podróże w nowe miejsca i sport. Nie wyobraża sobie dnia bez aktywności fizycznej. Ciągle ma nowe zajawki, co sprawia, że ciężko za nim nadążyć. Dlatego jego ulubionym wyrażeniem, które w pełni wpisuje się w ramy pracy w branży eventowej to: „Sytuacja jest Dynamiczna”.

Zawodowo współpracował z takimi brandami jak: Seat, Bricomarche, WBK, 7N, Gaspol, a także z różnymi instytucjami, w tym kilkoma ministerstwami i kancelarią premiera. Ponadto koordynował również takie wydarzenia plenerowe jak choćby “Dni Warszawy”.

INCENTIVE DIRECTOR

Kiedy mówi, że pracuje w „incentivach” od 10 lat nikt jej nie wierzy. Ale tak jest naprawdę. Programy przygotowywane przez Jagodę są dowodem na to, że incentive to nie program, ale historie opowiedziane miejscami, ludźmi i emocjami. Jagoda wierzy, że tak jak za czasów braci Grimm – baśnie są opowieściami dla dorosłych i wyszukuje takie perełki w każdym miejscu na Świecie (i w Polsce), do którego zabiera uczestników wyjazdów. A jak ich nie znajdzie – to wymyśli.

Ta „opolska dzioucha” (z urodzenia) jest wulkanem pomysłów, tytanem pracy i ma delikatnego bzika na punkcie logistyki.

Miłością od pierwszego wejrzenia obdarzyła RPA, ale niezmiennie gorącym uczuciem darzy Karkonosze.

Jest głodna świata, ale jej ucieczką od codzienności jest działka i balkon, który rok rocznie zamienia z pasją w mini-ogród botaniczny.

EVENT DIRECTOR

Na studia, z rodzinnego Torunia, wyemigrowała do krainy pyr i koziołków. Na stałe osiedlając się jednak w stolicy. Z wykształcenia magister turystyki i rekreacji… z naciskiem na rekreację. Od 2017 roku w branży spotkań i wydarzeń /eventowej/ i wyjazdów motywacyjnych /incentive travel/.

Chętnie tworzy wyjazdy typu city break i wydarzenia w niestandardowych polskich przestrzeniach. Uwielbia odkrywać miejsca, które mają mało wspólnego z człowiekiem, a więcej z naturą i relaksem. Dlatego, jak tylko ma wolną chwilę ucieka przed korkami i dużym stężeniem smogu.

Zakochana w tatuażach, podróżach „na własną rękę” oraz swojej pracy. Uważa, że dobre jedzenie może uszczęśliwić człowieka (w kuchni daleko jej co prawda do Magdy Gessler – ale się stara)!

MANAGING DIRECTOR

Gdyby tylko klonowanie ludzi było legalne… Z pewnością jedną z pierwszych kandydatek do sklonowania byłaby Magda! Nie sposób jej nie lubić (czy nawet nie kochać). I to wcale nie dlatego, że rzuca uroki, ale dlatego że jej osobisty czar i ujmujący sposób bycia powodują, że chciałoby się ją pomnożyć co najmniej 6 razy.

Magda pozostaje wierna Agencji Power od samego początku jej istnienia, czyli od wyjazdów narciarskich w 1997 roku. Kilka lat temu zajmowała się prowadzeniem stron www oraz kampanii w sieciach społecznościowych, a obecnie jest odpowiedzialna za rozwój działu kart sportowych OK System oraz koordynację eventów dla Hoteli i Agencji.

Jest dla wszystkich przykładem pracowitości i sumienności, ale ma jedną słabość… Portugalię, którą pragnie poczuć całym sercem: poznać jej magiczne wąskie i strome uliczki, gdzie powstało fado i malownicze plaże z ukrytymi zatoczkami. Podróże małe i duże są dla nią największą pasją i siłą napędową. Jeśli więc w danym momencie nie pracuje to jest wielce prawdopodobne, że wyjechała poznawać świat.

PREZES POWER

Olga Krzemińska-Zasadzka, CEO i managing director Agencja Power, Prezes Zarządu SOIT, członek – założyciel SBE, wieloletni członek Zarządu SBE /2010-2017/, SKKP, a także site.

Członek zespołu ekspertów Dialogu Branżowego SAR-PSML, brała udział w pracach grup „Incentive”, była inicjatorką dołączenia SBE do projektu „Dobry Przetarg”.

Twórca Kodeksu Dobrych Praktyk SBE, działała w Komisji Etyki w SOIT oraz Komisji Etyki SBE, Radzie Programowej konferencji Event Biznes. Współtwórca akcji charytatywnej Elfy SBE. Zasiadała w kapitule międzynarodowego konkursu Eventex Awards.
W konkursie Eventex Awards została wybrana także do 100 najbardziej wpływowych ludzi branży eventowej w Europie. Kongres Magazine także wyróżnił ją w tej kategorii /Top meetings Agencies/ – osób najbardziej wpływowych w branży w Europie.

Jest wśród 100 najbardziej wpływowych w Polskiej Turystyce wg jury portalu i magazynu „Wasza Turystyka”. Otrzymała MP Power w kategorii Team-building, 2 razy była nominowana w kategorii „incentive”.

Autorka licznych publikacji m. in. dla magazynów: OOH Event, Tygrysy Biznesu, blog THINK MICE, MICE Poland, Ooh Magazine, Nowy Marketing i wielu innych. Od początku istnienia na rynku pomaga tworzyć „event katalog”.

Występowała w roli prelegenta na wielu konferencjach gospodarczych i branżowych /MICE/ mi.in: Europejski Kongres Przedsiębiorczości, konferencji Event-Mix, konferencji Meetings Wek Poland, konferencji Event Biznes, w panelach dyskusyjnych MeetingPlanner.

Entuzjastka sportu, podróży i aktywności w każdym wydaniu: od narciarstwa i snowboardu, poprzez nurkowanie, windsurfing i kitesurfing, na off-roadzie i squashu kończąc / była 2gą rakietą Polski w squash-u przez 3 lata, wraz z drużyną zdobyła srebro w Drużynowych Mistrzostwach Europy w 2006 roku, w 2018 roku 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Masters.

Razem z zespołem pasjonatów i profesjonalistów organizuje wydarzenia eventowe, wyjazdy typu incentive travel, szkolenia, imprezy sportowe, prestiżowe gale, konferencje i kongresy na terenie całej Polski i po za granicami kraju