Stowarzyszenie Branży Eventowej oraz Fundacja na rzecz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają do udziału w dwusemestralnym podyplomowym Studium Event Management. Agencja POWER jest wykładowcą na Studium. Opowiadamy o briefie, kosztorysie a także grafice 3d.
Stowarzyszenie Branży Eventowej oraz Fundacja na rzecz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają do udziału w dwusemestralnym podyplomowym Studium Event Management. Rekrutacja do czwartej już edycji kursu potrwa do 20 października br. Studium dedykowane jest osobom pragnącym uzyskać lub poszerzyć swoje kompetencje w zakresie profesjonalnej organizacji eventów i poszukujących zatrudnienia w zawodzie Event Managera lub pokrewnych. Zajęcia w ramach Studium prowadzą wieloletni praktycy i przedstawiciele branży eventowej, a także wykładowcy Wydziału Zarządzania UW. Do tej pory kurs ukończyło 56 absolwentów, z których aż 80% z sukcesem podjęło pracę w zawodach powiązanych z jego tematyką. Zajęcia w ramach Studium potrwają od listopada do czerwca.
Studium Event Management trwa dwa semestry i obejmuje 168 godzin zajęć dydaktycznych oraz zajęcia terenowe i praktyczne. Zajęcia w ramach kursu prowadzone są zarówno przez praktyków, reprezentujących agencje eventowe, lokalizacje i podwykonawców, jak i przez kadrę naukową Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Program Studium powstał w ścisłej współpracy pomiędzy Wydziałem Zarządzania UW a Stowarzyszeniem Branży Eventowej. Podstawowym celem Studium jest przekazanie jego słuchaczom szerokiej wiedzy dotyczącej zarządzania projektami eventowymi (event management). Zajęcia koncentrują się w szczególności na praktycznych aspektach zawodu event managera, jednak z uwzględnieniem teoretycznej wiedzy z zakresu komunikacji marketingowej, prawa czy zarządzania projektami. Studium oferuje także liczne warsztaty i spotkania z praktykami oraz wizje lokalne zarówno obiektów eventowych, jak i wydarzeń.
Studium skierowane jest zarówno do osób, które są zainteresowane pracą w zawodzie Event Managera, jak i tych, które zajmują się już organizacją wydarzeń na co dzień i chciałyby usystematyzować i poszerzyć swoje kompetencje z tego zakresu. W szczególności zajęcia dedykowane są pracownikom agencji eventowych, reklamowych i PR, firm HR, pracownikom korporacji, hoteli i obiektów eventowych, przedstawicielom administracji publicznej oraz właścicielom małych i średnich przedsiębiorstw.
Projekt Studium narodził się z potrzeby branży i rosnącego rynku zatrudnienia w tym sektorze. Do tej pory na rynku nie było projektu, który edukowałby przyszłych event managerów zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Trzy edycje Studium pokazały nam, że liczne prezentacje eventowych case study, rozwiązań na żywo czy możliwość uczestnictwa w trakcie projektu w wizjach lokalnych obiektów i eventów to ogromna wartość dla uczestników. Dlatego budując program oparliśmy jego założenia przede wszystkim na praktyce, nie zapominając jednak o podstawie, czyli teorii. Połączenie tych niezwykle ważnych praktycznych elementów z kompetencjami wybitnej kadry – zarówno branżowej, jak i naukowej (przedstawiciele Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego) stworzyło wyjątkowy kurs, który nie dość, że wdraża uczestników w specyfikę branży, a nawet pokazuje jej tajniki i sekrety trochę od kuchni, to dodatkowo stwarza wiele możliwości, w tym m.in. zatrudnienia czy nawiązania ciekawych kontaktów biznesowych – mówi Anna Nowakowska, Członek Zarządu Stowarzyszenia Branży Eventowej ds. Edukacji.
Ubiegłą, III edycję Studium ukończyło 20 absolwentów. Wśród nich znalazły się osoby, które prowadzą już swoją działalność związaną z organizacją eventów, podwykonawcy, pracownicy korporacji, a także osoby niezwiązane dotąd z profesjonalną organizacją wydarzeń, chcące rozpocząć karierę w zawodzie event managera. Tegorocznym absolwentom, którzy ukończyli kurs z wyróżnieniem, po raz pierwszy w historii Studium – oprócz certyfikatu – wręczono także list polecający, będący rekomendacją Stowarzyszenia Branży Eventowej. Dokument ten stanowi formę potwierdzenia, iż dany absolwent dzięki swojej postawie, zaangażowaniu oraz wysokiemu poziomowi zarówno teoretycznej, jak i praktycznej wiedzy na temat event marketingu może z powodzeniem podjąć pracę w firmie eventowej.
Rekrutacja do IV edycji Studium Event Management potrwa do 20 października. Dokumenty, wśród których powinny znaleźć się: odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych (licencjat / magister), podanie o przyjęcie do Studium, kserokopia dowodu osobistego oraz CV należy składać w siedzibie Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, przy ul. Szturmowej 1/3 w pokoju B004, lub za pośrednictwem adresu e-mail: zgloszenie@wz.uw.edu.pl.
Szczegółowy opis Studium znajduje się na stronie: http://sbe.org.pl/projekty/studium-event-management/
Stowarzyszenie Branży Eventowej (SBE) – zrzesza agencje eventowe, podwykonawców eventów oraz lokalizacje. Działa na rzecz popularyzacji i profesjonalizacji polskiego rynku wydarzeń poprzez działania edukacyjne oraz pro-biznesowe zmierzające do budowania nowej jakości wsparcia dla polskiej branży eventowej. Jest inicjatorem oraz współtwórcą Studium Podyplomowego Event Management przy Wydziale Zarządzania UW. Dąży do wypracowania wspólnych dla całej branży standardów działania z klientami i kontrahentami, do umacniania pozycji event marketingu wśród najbardziej docenianych narzędzi marketingowych i biznesowych.
Olga Krzemińska-Zasadzka – CEO Agencji POWER jest v-ce Prezesem Stowarzyszenia Branży Eventowej.