Global Eventex Awards – międzynarodowy konkurs branży eventowej – ogłosił listę stu najbardziej wpływowych osób w branży eventowej roku 2021.
Ponad półtoraroczna walka o przetrwanie przemysłu spotkań i wydarzeń w czasie pandemii pokazała, jak mocna jest w Polsce reprezentacja tego sektora i jak ważną rolę odgrywa on w krajowej gospodarce.
Ten czas udowodnił też, jak bardzo potrzebne jest personalne zaangażowanie i solidarne działanie na rzecz sektora. Bezprecedensowa integracja międzybranżowa, wytrwałe prowadzenie dialogu ze stroną rządową oraz nagłaśnianie bieżących problemów w przestrzeni publicznej były możliwe dzięki udziałowi dużej grupy ludzi w pracach Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń. Tym bardziej cieszy uznanie ich starań
w tegorocznej edycji EVENTEX Index 2021 – Top100 Most Influential People in the Event Industry 2021.
W pierwszej setce znalazło się jedenastu Polaków, w tym aż dziesięciu przedstawicieli TUgether:
- Olga Krzemińska-Zasadzka – prezes zarządu Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel SOIT, członkini Klubu Agencji Eventowych SAR, SKKP oraz SITE Poland
- Łukasz Adamowicz – wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel SOIT
- Marcin Mączyński – Sekretarz Generalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego IGHP
- Anna Nowakowska – MPI Poland Chapter
- Żaneta Berus – członkini Stowarzyszenia Branży Eventowej SBE
- Dagmara Chmielewska – prezes Stowarzyszenia Branży Eventowej SBE
- Marta Chmielewska – członkini Stowarzyszenia Branzy Eventowej – SBE i Klubu Agencji Eventowych SAR
- Paula Fanderowska – prezes SKKP Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce
- Anna Górska – wiceprezes SKKP Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce
- Łukasz Klimczak – członek zarządu Klubu Agencji Eventowych SAR oraz członek Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel SOIT
- Beata Kozyra – prezes Polskiej Izby Przemysłu Targowego
Jeszcze raz wielkie gratulacje dla Was ❤️
Te nagrody to dowód na to, że branżowy wolontariat ma sens i że TUgether tworzymy moc sektora spotkań i wydarzeń.
Z taką ekipą i zaangażowaniem możemy wchodzić w kolejne zakręty, choć zdecydowanie potrzebujemy teraz raczej szerokiej autostrady, aby odbudować się po niemal 2 latach pandemii.
Celem projektu „The Most Influential People in The Event Industry” jest prezentacja osób, które w sposób szczególny wpływają na kształt i kondycję branży eventowej. To ludzie, którzy w 2021 roku swoją kreatywnością, wizją, i innowacyjnym podejściem wpłynęli na branżę spotkań i wydarzeń.
Lista tworzona była w dwóch etapach. Pierwszy obejmował zgłoszenia kandydatów, drugi – otwarte głosowanie na nominowane osoby.
Według danych organizatora, w tym roku w głosowaniu wzięło udział ponad 20 tys. przedstawicieli branży MICE. W pierwszej setce znaleźli się reprezentanci przemysłu spotkań z 27 krajów – na czele z USA (39 osób), Wielkiej Brytanii, Kanady i Niemiec.
Pełna lista stu najbardziej wpływowych osób w branży eventowej znajduje się tutaj: https://bit.ly/3mzULsu
„Niezmiernie miła informacja, że po raz kolejny Eventex dostrzega w naszym przemyśle osoby, które pracowały i pracują nadal na rzecz odbudowy branży w czasach koronawirusa. Aż 11 osób z Polski w globalnym konkursie to duża rzecz! Przeszło półtora roku ciężkiej pracy i końca wysiłków, pomimo kilku jaskółek zmiany, nadal nie widać. Dlatego wsparcie tak zacnego konkursu jest bardzo potrzebne. Gratuluję nominowanym i życzę wszystkim jeszcze więcej energii, abyśmy z kryzysu wyszli dużo mocniejsi!” – Łukasz Klimczak, członek zarządu Klubu Agencji Eventowych SAR i członek SOIT.
„Wspólna walka o przetrwanie branży spotkań i wydarzeń nie tylko pozwoliła uzyskać wsparcie dla firm naszych branż, ale pozwoliła zbudować świadomość wśród decydentów, że sektor spotkań istnieje nie tylko jako hasło w wykazie branż. Pokazała, że targi, kongresy, konferencje, koncerty, eventy są niezbędne zarówno dla gospodarki, firm, jak i społeczeństwa oraz, że firmy i ludzie branży spotkań
i wydarzeń to ich siła sprawcza, bez której wydarzenia te nie mogłyby się odbyć. Nominacja, która jest dla mnie zaszczytem, potwierdza że nasze działania są doceniane i nadal potrzebne. Teraz czeka nas ciężka praca nad odbudową sektora spotkań i wydarzeń, ale jesteśmy na to gotowi. Razem możemy więcej” – Beata Kozyra, prezes Polskiej Izby Przemysłu Targowego.
„Za nami jako branżą spotkań i wydarzeń bardzo trudny czas, ale wciąż dowodzimy, że działamy i nie przestaniemy działać zgodnie z hasłem #ZnowuSieSpotykamy. Odbudowa rynku to dziś priorytet,
a solidarnie, branżowo możemy więcej. Nominacja do grona 100 najbardziej wpływowych osób branży jest wielkim zaszczytem i radością, które utwierdzają w przekonaniu, że warto być zaangażowanym
i można być skutecznym w działaniu na rzecz rozwoju branży MICE” – Paula Fanderowska, prezes SKKP Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce.
„Przed nami proces odbudowy przemysłu spotkań. Stoi przed nami wyzwanie, ale i szansa redefinicji rynku, który w powiązaniu z szeroko pojętą turystyką ma niebagatelny wpływ na polską gospodarkę. Warto więc, aby jak najszybciej odzyskał on stabilność i mógł się dalej rozwijać. Dziś możemy śmiało powiedzieć, że wyciągnęliśmy wnioski z pandemii. Dostrzegliśmy skuteczność współdziałania. Świadczy o tym fakt, że po 1,5 roku tyle stowarzyszeń z sektora MICE nadal działa razem na rzecz rynku. Nasz wysiłek i wpływ został doceniony, co cieszy i motywuje do podejmowania kolejnych inicjatyw.” – Łukasz Adamowicz, wiceprezes Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel SOIT.
_____________________________________________________________________________
Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń powstała 21 lipca 2020 roku. RPSiW zrzesza uczestników przemysłu spotkań i wydarzeń z 6-ciu głównych obszarów: Event /organizacja wydarzeń/, Konferencje/Kongres, Incentive Travel /wyjazdy motywacyjne i biznesowe/, Hotele, Rozrywka oraz Branża ślubna wraz z usługami towarzyszącymi. Obecnie na liście mamy 18 organizacji, które połączyły siły na rzecz wspólnych działań w celu wsparcia branży w kryzysie wywołanym pandemią i jej odbudowy, poprzez m.in. mocny głos w dyskursie na szczeblu rządowym oraz budowanie świadomości znaczenia branży wśród państwowych decydentów, uczestników rynku i opinii publicznej.
RADA PRZEMYSŁU SPOTKAŃ I WYDARZEŃ – CZŁONKOWIE:
▪ Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel – SOIT
▪ Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR, Klub Agencji Eventowych SAR
▪ Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce – SKKP
▪ Polska Izba Przemysłu Targowego – PIPT
▪ Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Artystycznych i Rozrywkowych – SOIAR
▪ Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego – IGHP
▪ Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Infrastruktury Sportu i Rekreacji – IAKS Polska
▪ Zrzeszenie Agentów IATA w Polsce
▪ Stowarzyszenie SITE Polska
▪ Stowarzyszenie Branży Eventowej – SBE
▪ Harmony Polish Hotels
▪ Polskie Stowarzyszenie Przewoźników Autokarowych – PSPA
▪ Izba Gospodarcza Menedżerów Artystów Polskich – IGMAP
▪ Meeting Professional International Poland Chapter – MPI
▪ Polskie Stowarzyszenia Tłumaczy Konferencyjnych
▪ Związek Organizatorów Sportu Masowego
▪ Polskie Stowarzyszenie Wynajmu Krótkoterminowego
Eventex, światowe nagrody dla branży eventowej, wyróżnienia branży eventowej, polska branża evenowa