O zimowych szaleństwach dla Media Planet opowiada CEO Agencji Power – Olga Krzemińska – Zasadzka.
Tej zimy każdy powinien poszaleć na nartach w jednym z bajecznych kurortów. Nie od dziś wiadomo, że nic tak nie urozmaica sennego zimowego okresu jak udane podróże, a nic tak nie integruje i motywuje jak wspólnie przeżyta przygoda.
Największe ośrodki sportów zimowych z niepowtarzalną górską scenerią, snowparki dla snowboardzistów i amatorów freestyle’u oraz setki kilometrów bajecznych nartostrad – to marzenie wszystkich zapalonych narciarzy, których nie brakuje w każdej firmie.
Dlatego też wyjazdy na narty od wielu lat cieszą się dużą popularnością wśród polskich firm. Aktywny wypoczynek znakomicie wpływa na pracownika, a także na kontakty z najlepszymi klientami. Wyjazd motywacyjny na jednej lub dwóch deskach pozwala zachować kondycję, a ciepłe promienie słoneczne, ogrzewające stoki, skutecznie poprawiają wszystkim samopoczucie. Wśród przepięknych górskich widoków, z grupą sprawdzonych współpracowników czy klientów, na pewno uda nam się zapomnieć o codziennej miejskiej szarości i wskrzesić emocje, które ułatwią po powrocie dalszą pracę z dużą energią.
Wybraliśmy specjalnie dla miłośników firmowego białego szaleństwa najlepsze miejscowości i regiony narciarskie w Polsce i Europie. W naszej finałowej piątce wyjazdów firmowych w kraju królują stacje: Krynica Górska, Korbielów, Białka Tatrzańska, Szczyrk i Szklarska Poręba.
Z kolei w Europie na wyjazdy dla kluczowych klientów lub managerów firmy polecilibyśmy: Sankt Moritz (Szwajcaria), Madonna di Campiglio (Włochy), Kaprun i Zell am See, Stubaier Gletscher, Zillertal (Austria), Val Thorens (Francja) oraz Gudauri (Gruzja). Również nasi południowi sąsiedzi, Słowacy i Czesi, mają się czym pochwalić w tatrzańskich ośrodkach.
Nie zapominajmy także o czymś, co zostanie na zawsze w pamięci dla najlepszych z najlepszych – regiony świata, które warto pokazać, jak heliskiing w Kanadzie czy Nowej Zelandii czy ekskluzywne wyjazdy na Alaskę.
Czym się kierujemy, wybierając miejsce na wyjazd dla firm? Przede wszystkim – odległością do stoku, standardem, dostępnością sal konferencyjnych i stref do wykorzystania do integracji, czy dysponuje „w razie czego” sztucznie naśnieżanym stokiem lub czy jest w stanie zaproponować alternatywny sposób integracji zimą w razie braku opadów śniegu.
Postaram się przedstawić kilka pomysłów na integrację zimą. W zależności od oczekiwań klienta poszczególne elementy można zrealizować jako atrakcję główną. W przypadku większych grup ciekawym rozwiązaniem jest gra terenowa, w której można spróbować różnych form aktywności (od najprostszych do bardzo zaawansowanych). Takie połączenie jest korzystne, ponieważ jesteśmy w stanie przygotować ciekawy scenariusz, zaangażować nawet kilkaset osób, a wszystko to w rozsądnej cenie.
Zimowe aktywności rozpoczniemy od skuterów śnieżnych. Ta atrakcja dostarcza mnóstwa emocji i jest ściśle związana z motoryzacją. Pojazdy prowadzi się w specyficzny sposób, a ich możliwości są imponujące. Dzięki dużej mocy i napędzie gąsienicowym strome podjazdy i zjazdy na śniegu nie stanowią dla nich problemu. Jazda na skuterze odbywa się najczęściej w miejscach o szczególnych walorach widokowych. Dla osób, które nie przepadają za motoryzacją, możemy zaproponować psie zaprzęgi. Uczestnicy mają za zadanie przejechać określoną trasę na saniach, które napędzane będą siłą około ośmiu psów. Atmosfera jest wyjątkowa, ponieważ dla większości osób to całkowicie nowe doznanie. Odgłos sunących sań, szczekające psy oraz piękne widoki na długo pozostają w pamięci. Po powrocie z przejażdżki, w ramach rozgrzewki, grupa może wziąć udział w zajęciach z survivalu zimowego. Ta konkurencja świetnie integruje, ponieważ wymaga współpracy i podziału ról w zespole. Pod czujnym okiem instruktora uczestnicy zbudują igloo, porąbią drewno na ognisko, a następnie przygotują grzane wino. Z pewnością wpłynie ono na inwencję twórczą podczas warsztatów rzeźbienia w lodzie. Na zachętę profesjonalny rzeźbiarz zrobi pokaz, korzystając z dłuta, piły spalinowej oraz palnika. Następnie poszczególne zespoły otrzymają swoje lodowe bloki, z których powstaną amatorskie rzeźby. Bardzo ważną rolę odegrają animatorzy, którzy doradzą, co zrobić, by prace były efektowne i satysfakcjonujące.
Dla Media Planet o zimowych szaleństwach mówiła CEO Agencji POWER – Olga Krzemińska – Zasadzka.
źródło: http://www.poradnikbiznesu.info/
Wyjazdy zimowe dla firm, wyjazdy motywacyjne dla pracowników, incentive travel w górach, zimowe wyjazdy firmowe, skutery snieżne dla firm, psie zaprzęgi dla firm, warsztaty rzeźbienia w lodzie dla firm, survival zimowy firmowy, zjazd na byle czym